Shoppelishop

Förr i världen skrev jag ju mycket om barnkläder då jag tyckte det var så roligt att shoppa, fynda på reor, fynda på Huuto, sälja och så där. En del hade väl ett horn i sidan till intresset, som också klingade av en tid, men inte för att dö helt.
I bloggarna har jag ju alltid haft en kategori om barnkläder men det är sällan den fylls på med nytt.

Om någon gammal läsare där ute ännu vill läsa om sådant kanske man skulle ta och återuppliva den kategorin lite? Vad säger ni?
Är ju ändå rätt tyst i bloggen liksom kan jag känna ibland, så här kör vi lite ny-påfyllt i detta inlägg. Vi får se hur ofta det blir.

Kaninklänning och rosetter från H&M, Marianne-randiga frottébyxor från Metsola som jag hittade i deras outlet, med få nummer kvar.

Kavatsandaler fyndade till 30% i realådan i K-butiken vår.

Och sen fick Lykke nya blinkade crocs då hon fyllde 3 år.

Och windfleecen från Polarn och pyret fick Alvin för en bra tid sedan men jag kan visa den ändå, så ingen tyckare tror att han inget får ;-).

Annons
Detta inlägg publicerades i Barnkläder. Bokmärk permalänken.

3 kommentarer till Shoppelishop

  1. Rebecka skriver:

    Jaa, skriv gärna om barnkläder!

    • Dolce Bambini skriver:

      Då får jag väl göra det, fast det kanske inte ligger i alla intresse, men man skall väl skriva om det man själv också gillar i första hand, antar jag 🙂

  2. Maggan skriver:

    Åh vad fin kläder! Koola byxor!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s